Jak naspořit na výbavičku pro miminko?

Často slyším, že jednorázové pleny nejsou finančně tak náročné, protože balík plen stojí 200 - 400 korun na týden, zatímco látkové pleny, aby to s nimi fungovalo, je potřeba koupit kompletně najednou - takže musím vydat místo pár stovek najednou okolo 5 - 7 tisíc korun.

Rozdíl je ale pak v tom, že zatímco za látkové pleny vydáte peníze na-jednou, za jednorázové peníze těch 300-400 korun dáváte týden co týden. Týden co týden vyhazujete do popelnice 300 korun. Měsíčně vezmete 1200 korun a vyhodíte je do popelnice. Dobrovolně.

Pokud se nad tím zamyslíte a rozhodnete se používat látkové pleny, tak z našich zkušeností a zkušeností našich klientek se plenková investice vrátí za prvních 6 měsíců života miminka

(Teda - pokud se z vás nestane plenková závislačka a nezačnete si přát plenky i k vlastním narozeninám. Jo, to se může stát, protože nové vzory jsou nové vzory a občas je fajn si udělat radost...Eh...) 

Přitom během těhotenství můžeme poměrně snadno odkládat částku podobnou té, co po narození miminka týdně vydáme za jednorázové pleny, stranou a do porodu našetříme na opravdu dobrou a funkční látkovou výbavičku. Žádné klasické čtverce, s kterými je potřeba se motat, a které savostí nedostahují toho, co potřebujeme s miminkem. To není nic proti klasickým plenám - mají ve výbavičce pro miminko svoje místo. Ale co se týká přebalování, máme dnes mnoho možností, jak si přebalování miminka do plenek zjednodušit i s látkovými plenkami. Můžeme si nakombinovat různý typy plenek, z různých materiálů tak, abychom měli látkové plenky, které skutečně fungují k naší plné spokojenosti. 

Já jsem tabulkový tip - miluji tabulky úplně na všechno! Pocit odškrtnutí je pro mě velmi uspokojující. Pokud to máte podobně, nebo prostě jen potřebujete povzbudit a vidět, že i z relativně malé částky může vyrůst použitelná suma, stáhněte si zdarma v PDF spořící tabulku.

Tabulka má 35 plíneček - může to být třeba vašich 35 týdnů těhotenství. Pokud to tak chcete a naskočíte později - můžete třeba jednorázovým vkladem dohnat předchozí týdny, nebo si to rozpočítat na jiné částky. Nebo si odstřihněte spodní řadu a zkraťe si týdny. Prostě si přizpůsobte si tabulku svojí potřebě. 

1. Určete si finální cíl, kolik chcete na výbavičku z látkových plenek uspořit.

2. Napište si, pro koho to děláte - když je miminko ještě v bříšku, může být těžší se soustředit na plenky pro někoho, kdo ještě vůbec žádné nepotřebuje.

3. Napište si, kdy si tak plánujete plenky pro svoje miminko objednat.

4. Pověste si tabulku na viditelné místo. Viditelný cíl bývá snáz k dosažení. 

 

(K otevření tabulky potřebujete program Adobe Reader, ke stažení zde.)

 A kolik můžete uspořit při jednotlivých týdenních částkách? To může být dost ohromující, podívejte:

Vložená částka týdně     Kolik je to denně korun     Kolik budu mít za 35 týdnů
naspořeno na látkovky
100 Kč  cca 15 Kč  3 500 Kč
150 Kč  cca 22 Kč  5 250 
200 Kč  cca 30 Kč  7 000 Kč
250 Kč  cca 35 Kč  8 750 
300 Kč  cca 43 Kč 10 500 Kč
350 Kč  cca 50 Kč 12 250 Kč
400 Kč  cca 57 Kč 14 000 Kč
450 Kč  cca 65 Kč 15 750 Kč
500 Kč  cca 71 Kč 17 500 Kč

 

Budu ráda, když mi dáte vědět na mail, jestli se vám podařilo na plenky uspořit a jestli vám tabulka pomohla. Nebo mi napište svůj příběh, jak jste se dostali k látkovým plenám!

​​​​​​​​

Markéta & Látkovky.cz ​​​​​​​​

 

 

Nesdílejte, prosím, link přímo na soubor, ale link na tento článek - pokud chcete někomu tabulku ukázat.
Tento text i jeho části podléhají autorským právům. Díky, že ctíte autorské právo a respektujete vynaloženou energii, která za blogem Látkovky.cz stojí. V případě zájmu o spolupráci se mi, prosím. ozvěte. Děkuji. Markéta, Látkovky.cz

Další články, které by vás mohly zajímat:

 

     

 

    

 

Blog latkovky.cz - další články