Dá se s látkovými plenami ušetřit?

Dá se na látkových plenách ušetřit?

A kolik tak asi ušetřím já? To je jedna z nejčastějších otázek, které se ve světě látkových plen objevují. Skoro bych z toho řekla, že snaha ušetřit stojí za většinou látkování. (Ale z mojí zkušenosti to není většinou dostatečně silná motivace, která by dokázala člověka přenést přes látkovací krizi, takže pozoro na to.)

Pojďme to zjistit

Ale abychom svoji motivaci posílili - pojďme si to čárkovat! Možná jste čárkovali v porodnici kojení nebo počet stoliček či přebalení, pamatujete? Pojďme to zkusit znovu a čárkovat budeme každou použitou látkovou plenu. To znamená, že každá látková plena, kterou použijete, se rovná nevyhozená jednorázová plena. 

Takže nejenom kolik ušetříte peněz, ale kolik ušetříte i uhlíkové stopy pro budoucnost svého miminka.

Často to vypadá, že jednotlivec nezmůže vedle velkých korporací nic - ale já si pořád myslím, že i malé krůčky se počítají. A každá nevyhozená a nepoužitá jednorázová plenka se prostě pro budoucnost našich dětí počítá. Stejně jako u spousty dalších plastových a jednorázových drobností v našich domácnostech. Zamýšlíte se nad budoucností někdy takto?

Stáhněte si měsíční tabulku a pojďte čárkovat

Stáhněte si na blogu jednu z nabízených tabulek, dejte si ji i s tužkou k přebalovacímu místu, a čárkujte pokaždé, když dáte látkovou plenu.

Zjistíte tak, jak na tom jste zrovna vy.  A můžete se s tím pak pochlubit na sítích a když použijete #latkovkycz, tak to uvidím i já a uděláte mi radost :-)

 

barevná tabulka (po kliknutí stáhnete PDF)

 

černobílá tabulka (po kliknutí stáhnete PDF)

 

 Pokud ti moje práce pomáhá, můžeš mě podpořit odběrem ve formě jednoho virtuálního kafe měsíčně na platformě Herohero. Díky tomu budu moci pokračovat v Látkovkách.  

Tento text i jeho části podléhají autorským právům. Díky, že ctíte autorské právo a respektujete vynaloženou energii, která za blogem Látkovky.cz stojí. V případě zájmu o spolupráci se mi, prosím. ozvěte. Děkuji. Markéta, Látkovky.cz

Pokud vám moje práce pomáhá, můžete mě pozvat na kafe a podpořit moji práci.

 

Další články, které by vás mohly zajímat:

 

Čištění pračky 

.

Kolik stojí vyprání pračky s plenkami? .  

 

Blog latkovky.cz - další články