Příběh značky: Popolini

Popolini byla úplně první značka, kterou jsem v roce 2005 začala na Látkovky.cz nabízet. Byla to tehdy jedna jediná značka moderních látkových plenek dostupných v ČR, díky Andree Lipové. A díky ní a její neúnavné propagaci plenek jsem byla pro látkování tehdy zachráněna i já a naše první miminko - protože se čtvercovkama jsme to tehdy nedávali a kalhotkové pleny byl naprostý game-changer v našem přebalování.

Odkud se tedy plenky Popolinky na evropském trhu vzaly? 

V roce 1988 byl Gerhard Feyferlik - tehdy ještě obchodní atašé rakouského velvyslanectví - přemístěn z Maďarska do Kanady. Se dvěma malými dětmi a manželkou se přestěhoval do Toronta, kde Sigrid Feyferlik poprvé narazila na moderní látkovou plenku - jako alternativu k tradičním čtvercovým plenkám.

Sigfrid byla nadšená přírodními kalhotkami a rozhodla se je přivézt i do Radkouska. Dodavatele hledali tehdyy po celém světě - nakonec našli to, co hledali, v Japonsku, Kanadě a USA. V roce 1991 tak otevřeli ve Vídni a ve Štýrském Hradce první prodejnu Popolino windeln. První reakce byl naprostý úspěch a plenky se rychle vyprodali - tisk informoval o nové ekologické variantě látkových plenek a lidé ji přijali s nadšením. Postupně se manželé Feyferlik rozhodli pro výrobu přímo v Rakousku, aby zmenšili zátěž z dovozu, a dohodli se s šicí dílnou v Melku. Následoval i přechod na kvalitní biobavlnu. Tak začaly vznikat první plenky "Made in Austria". 

Jak firma rostla, rozhodli se manželé i pro vlastní šicí dílnu - ideální místo tehdy našli blízko rakouských hranic, v maďarském Tiszalöku. V malé vesnici se 6000 obyvateli krátce předtím propustila velká textilní společnost více než 1300 zaměstnanců, aby přemístila výrobu do Asie. To bylo pro Popolini štěstí, protože tak získalo kvalitní specialisty se znalostí výroby dětského oblečení. S pomocí lingvistických znalostí z let v Budapešti si zde manželé Feyferlikovi založili vlastní výrobní závod. To nejen usnadnilo výrobu látkových plen, ale také umožnilo vývoj vlastní certifikované oděvní řady „iobio“.

V květnu 2020 předali Sigrid a Gerhard Feyferlik rodinnou firmu 2. generaci. Viktoria Feyferlik-Niermann a Carina Matzinger mají společný cíl: spojit to osvědčené s  novým pro udržitelnou budoucnost našich dětí a jejich dětí. 

 

Popolini se soustředí na kvalitu. Všechny dětské textilie jsou certifikované. Za léta fungování Popolini v této oblasti získali mnoho zkušeností - s vlastními dětmi, distributory a zákazníky. Kromě toho se Popolini zaměřují i na spolupráci s nemocnicemi, porodními asistentkami a poradci pro nošení. Tyto postřehy pak pomáhají zlepšit i vývoj produktů. Skvělé na Popolini je i to, že je kolekce vyáběna převážně v EU a je certifikována dle přísný předpisů „OEKO TEX standard 100 produktová třída 1“ a „GOTS“.

 Výrobky Popolini si můžete prohlédnout zde

Pokud ti moje práce pomáhá, můžeš mě podpořit odběrem ve formě jednoho virtuálního kafe měsíčně na platformě Herohero. Díky tomu budu moci pokračovat v Látkovkách. 

 Pomohla jsem vám svojí prací? Můžete mě podpořit na Herhore. Moc děkuji. Markéta