Příběh značky: Breberky

Breberky jsou česká rodinná firma - a když píšu rodinná, tak myslím opravdu rodinná. Na veletrzích se můžete potkat jak s Eliškou, tak i s jejím mužem Martinem. Společně mají kromě firmy Breberky také tři krásné dcery.

Jak se stalo, že se vrhli na látkové plenky? Eliška bojovala s endometriozou, takže hledala nevyšlapané cesty. Už před narozením dětí nebyli úplně mainstreamový pár, ale děti to ještě posunuly. Takže hledání zdravé varianty přebalování vedlo jasně k látkovým plenám a konceptu low waste.

Samotný příběh Breberek se začal psát koncem roku 2015, kdy se narodila Dobiášům první dcerka. Protože je Eliška hrozně akční, tak už na začátku roku 2016 rozjela obchod na facebooku. A z toho vznikla velká firma a e-shop. A protože mají Dobiášovi i velké sociální cítění, firmu pojali tak, že chtějí zaměstnávat sociálně znevýhodněné - takže v dílně najdete především maminky školních a školkových dětí, lidi s částečným invalidním důchodem a Breberky spolupracují i s místní poděbradskou chráněnou dílnou. 

 

 

Breberky ctí heslo lokálnost, kvalita a přírodní materiály. Takže u jejich výrobků  najdete bio-bavlnu s certifikací GOTS a bambus, který je považován za ekologickou plodinu 21. století. Používají také látky z recyklátu: PUL a fleece. Materiály se Breberky snaží nakupovat lokálně. Třeba biobavlněné a bambusové froté je z české rodinné pletárny na Moravě

 A jaký je nejoblíbenější výrobek od Breberek? 

Jsou to svrchní kalhotky s flísovým lemování. Flísové lemy mají totiž tu výhodu, že jsou měkoučké a neotlačují ani buclatější děti. Při vyvíjení střihu svrchních kalhotek Breberky  střih konzultovali i s dětským ortopedem a fyzioterapeutkou, aby splňoval zásady takzvaného volného balení a kyčle se v něm mohly přirozeně a zdravě vyvíjet.  Jak je vidět, tak se to podařilo - střih svrchních kalhotek od Breberek je univerzální a sedne jak silnějším, tak i hubenějším dětem. Díky většímu vykrojení a vysokému sedu se krásně přizpůsobí každému děťátku, a tak je opravdu velmi oblíbený.

Kromě látkových plen se Breberky naplno věnují i látkovým vložkám. Důvodů pro používání látkových vložek může být mnoho. Nejčastějším důvodem, který ženy vede k vyzkoušení látkových vložek, jsou zdravotní problémy. Látkové vložky jim k vyzkoušení doporučí gynekolog nebo kamarádka. Po vyzkoušení látkových se často už k jednorázovým vložkám žena ani nevrátí, protože rozdíl v komfortu procítí doslova na vlastní kůži. Ekologie není tím hlavním motivem, je to právě zdraví a pohodlí. 

Hodně uživatelek látkových vložek je z řad látkujících maminek, pro které je přirozené používat látkové pleny pro svoje dítě a logicky tak vyzkouší i pro sebe látkové vložky. A zase na vlastní kůži zjistí, že "být v bavlnce" je prostě mnohem pohodlnější, než být v jakékoli jednorázové vložce.

Jsem moc ráda, že vám můžeme Breberky nabízet na Látkovkách a tím podpořit tuhle skvělou českou firmu, která si zakládá na lokální férové produkci.