Příběh značky: Blueberry

Historie americké plenkové značky Blueberry se začala psát v roce 2004. A končí v roce 2023. Úžasných 19 let.

Naše společná historie s Blueberry začala v roce 2009

Poprvé jsem plenky Swaddlebees a Blueberry zkoušela na naše druhorozené dítě,, narozené v roce 2008. A po nadšeném testování jsem je vzala i do nabídky na Látkovky.cz, protože to byla láska. Pode záznamů jsem první plenky  pro Látkovky.cz dovezla v roce 2009.  Tehdy ještě jako Swaddlebees, se včeličkou v logu. Později se obě značky sjednotily pod logo Blueberry. 

Jako většina plenkových firem, i tahle byla založena původně rodiči, kteří chtěli pro svoje miminko něco skvělého, bezpečného a kvalitního. Firmu založila Margareta McClure a později ji vedla i se svým mužem, Caseym.

Už tehdy měly plenky netypické zapínání na boku - side snap. A jejich velurové plenky byly jemné, výjimečně štíhlé mezi nožkama a krásně savé - a taky barevné. Byla to tehdy jedna z prvních vlaštovek veselých plenek

 

Blueberry: Nejsme jako ostatní plenky

Vstup do světa plenek je jako vstup do nového světa zodpovědnosti a péče. Každý rodič touží po tom nejlepším pro své dítě, a proto se plenky stávají nedílnou součástí každodenního života. Ovšem to, co je na první pohled jen funkčním kusem textilu, má mnohem hlubší význam. Bezpečnost, kvalita a péče jsou klíčovými slovy, která provázejí firmu Blueberry od samého začátku.

Bezpečnost především

Zodpovědnost brali v Blueberry velmi vážně. Jejich pleny nebyly jen o tom, jestli dobře sedí a těsní.  Byly o kvalitních materiálech. Jistotě, že všechny materiály Blueberry plenek, které přichází do styku s pokožkou nejmenších, jsou zaručeně 100% bezpečné. Výrobě plenek věnovali Margareta a Casey v Blueberry péči  a úsilí stejně, jako při přípravě jídla pro blízké. Začíná se s těmi nejlepšími ingrediencemi :-), jak říkali. 

A proto firma Blueberry vždy volila látky z USA, s jasným zdrojem původu a s kvalitními certifikáty zdravotní nezávadnostiBezpečnost produktů firmy Blueberry byla vždy nejvyšší prioritu, ať už jde o první chvilky v plence po narození nebo o celé noci spánku.

 

 

Látkové plenky jako symbol ochrany a péče

Dětské plenky jsou odvěkým symbolem péče a ochrany. Margareta z Blueberry si vždy držela kontrolu nad kvalitou a původem všech materiálů, které se používají pro výrobu. Rovněž tak nad podmínkami zaměstnanců při výrobě. V jednu chvíli se i Blueberry ve snaze snížit stále vzrůstající náklady pokusila outsourcovat výrobu do Číny - zkušenost to byla poučná, ale draze zaplacená. Náklady na chyby, nedostatečnou kvalitu tisku a problémy s designem přiměly firmu Blueberry vrátit výrobu plně do USA, do továrny v Arkansasu. V USA navíc měli plnou kontrolu jak nad kvalitou a bezpečností materiálů, tak i nad podmínkami pro zaměstnance, což bylo velkou součástí filosofie firmy. 

Radost z plínek

Pleny firmy Blueberry byly a  jsou nejen bezpečné a kvalitní, ale byly vždycky hlavně o radosti a pohodlí. Blueberry diapers bylo synonymum pro anatomicky padnoucí plenky a jeden z  nejpestřejších výběrů potisků. Jsme moc rádi, že jsme tyto báječné plenky mohli tolik let nabízet i vám, na Látkovkách. 

 Ukončení činnosti  - 2023

Letos v červenci 2023 Casey oznámil prodejcům ukončení výroby plenek Blueberry a uzavření továrny. 

Bohužel i Blueberry COVID postihnul způsobem, který způsobil firmě vážné finanční obtíže. Poslední dva a tři roky fungovala firma ztrátě a z této situace se nedostala. Jak psal Casey, rozhodnutí ukončit činnost bylo těžké, ale nevyhnutelné kvůli nepříznivým ekonomickým vývojům, které  neumožňují pokračovat ve finančně životaschopném provozu.

A tohle je vzkaz i pro vás - všechny milovníky Blueberry:

Jsme nesmírně vděční za vaši dlouholetou podporu a loajalitu. Díky vám jsme vybudovali prosperující komunitu a stali se důvěryhodnou značkou na trhu s látkovými plenami. Vaše podpora, zpětná vazba a důvěra nás poháněly k dosažení dokonalosti. Rovněž vyjadřujeme uznání našim dodavatelům a partnerům za jejich oddanost a spolupráci, která byla nezbytná pro udržení kvality našich výrobků.

S ukončením naší činnosti jsme vynaložili veškeré úsilí k zajištění co nejhladšího přechodu. Rádi bychom vás povzbudili, abyste nadále podporovali komunitu látkových plen a udržitelné rodičovství. I když končíme tuto kapitolu, vzpomínky na společnou cestu s vámi budou v našich srdcích navždy.

S hlubokým díkem za vaši neochvějnou podporu, Margarita and Casey McClure

 

 Pokud ti moje práce pomáhá, můžeš mě podpořit odběrem ve formě jednoho virtuálního kafe měsíčně na platformě Herohero. Díky tomu budu moci pokračovat v Látkovkách.  

Tento text i jeho části podléhají autorským právům. Díky, že ctíte autorské právo a respektujete vynaloženou energii, která za blogem Látkovky.cz stojí. V případě zájmu o spolupráci se mi, prosím. ozvěte. Děkuji. Markéta, Látkovky.cz

Pokud vám moje práce pomáhá, můžete mě pozvat na kafe a podpořit moji práci.

 

Další články, které by vás mohly zajímat:

 

Čištění pračky 

.

Kolik stojí vyprání pračky s plenkami? .  

 

Blog latkovky.cz - další články