Koncept kontinua. Hledání ztraceného štěstí pro nás a naše děti (J, Liedloffová)

Neohodnoceno
Světově proslulá kniha o přirozeném rodičovství.
Položka byla vyprodána…
208 Kč / ks
Dostupnost: Momentálně nedostupné
Můžeme doručit do:
20.12.2024
Možnosti doručení
Kód: KONCEPT
Koncept kontinua. Hledání ztraceného štěstí pro nás a naše děti (J, Liedloffová)
Neohodnoceno

Detailní popis produktu

Anotace

Autorka ve své světově proslulé knize odhaluje, proč jsou lidé žijící na Západě tak nespokojení a často nešťastní. Po několika expedicích mezi jihoamerické indiány rozpoznala, že tyto pocity mohou pramenit z neuspokojených potřeb miminek a malých dětí, které se na Západě snažíme vychovávat podle všemožných teorií, jen ne podle vlastní intuice a evolucí vytvořených jednoduchých pravidel a očekávání.

V knize, kterou napsala již v r. 1975, velmi jasně a přesvědčivě vysvětluje, jak je potřeba zacházet s našimi nejmenšími, aby z nich vyrostly spokojené a samostatné děti a posléze dospělí lidé, kteří si nepotřebují "léčit" své deprivace z dětství všemi možnými způsoby, počínaje drogovou závislostí a konče nezdravými partnerskými vztahy, a jsou schopni vést plnohodnotný život, jenž nebude naplněn věčnou nespokojeností a hledáním "něčeho", co nalézt nelze. Našemu vlastnímu životu tak dává úplně nový rozměr a pomáhá lidem najít jednoduchou, a přitom málo předvídatelnou odpověď na často kladenou otázku - proč nejsme šťastní.

Koncept kontinua se dočkal vynikajícího kritického přijetí, byl přeložen do třinácti světových jazyků a inicioval vznik rozsáhlé komunity rodičů na celém světě, kteří se řídí jeho principy při výchově svých dětí.

Přeložila Bora Berlinger. Edice Nová éra.

**********

Ochutnávku z knihy můžete najít na blogu Vlastimila Marka. Knihu osobně doporučuji k přečtení, dozvíte se zajímavé věci nejen o miminku, ale i o sobě, intuici a západní kultuře...

Markéta

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: