Merino deka pletená Disana, 100x80 cm, PACIFIC

Neohodnoceno

Nádherná deka s nápadným reliéfním vzorkem z kontrolované atestované merino vlny.

Položka byla vyprodána…
994 Kč / ks
Dostupnost: Momentálně nedostupné
Můžeme doručit do:
11.11.2024
Možnosti doručení
Kód: 5111281
Merino deka pletená Disana, 100x80 cm, PACIFIC
Neohodnoceno

Detailní popis produktu

Deka má rozměr 80 x 100 cm. Okraje jsou zakončeny háčkováním. U nové deky jsou větší oka, ale ta se velmi rychle používáním "zatáhnou" (vlna se i používáním lehce srazí).

Deka je vhodná jako do postýlky, tak do kočárku (k tomu ji předurčuje hlavně její barevnost, která pěkně doplní výbavu kočárku :-) i na cestování do autosedačky. Měkoučká merino deka může provázet miminko prostě všude.

Jako každý vlněný výrobek i merino deka vyžaduje šetrnou péči. Doporučujeme ruční praní ve vlažné vodě v šamponu Disana. Po vyprání jemně vytlačit vodu, deku položit na suchý ručník a zarolovat. Na roličku pak jemně zatlačte, přebytečnou vodu z deky do sebe vskákne ručník. Nesušte na přímém slunci ani na topení.

Přikrývka z merino vlny zajišťuje optimální teplotu - v létě chladí a v zimě hřeje, takže se miminko nepřehřeje, jako třeba pod fleecovou dekou.

Proč tomu tak je? Co je to vlastně merino vlna a jaké jsou její vlastnosti?

Merino vlna je ze speciálně vyšlechtěných ovcí, žijících v chladnějších oblastech. Vlákno se vyvinulo v extrémně jemné, proto se zvýšila jeho izolace a prodyšnost a tak je i mnohem jemnější než tradiční vlna. Vlna, jako materiál, je přírodně obnovitelná a biologicky odbouratelná.

Vlastnostni merino vlny:

  • jemná, neškrábe a nepíchá

V Merino vlně se cítíte jako ve vatičce, je velmi příjemná k pokožce.  Nemá nic společného s kousavými vlněnými svetry, jaké  všichni dobře známe.

  • samočisticí efekt a struktura vlněného vlákna

Vlněné vlákno se skládá ze dvou různých polovin, které jsou spirálovitě spojeny a vnějšek je tvořen pletivem ze šupin. Tato struktura vlákna způsobuje tzv. samočisticí efekt. Vlna se stavbou jasně odlišuje od všech umělých vláken, která mají různý tvar, ale vždy hladký povrch.

  • prodyšnost

Každé jednotlivé Merino vlákno dýchá skrze svoji vnitřní strukturu, což syntetická vlákna nedovedou, protože jsou vyrobeny z umělé hmoty. Prodyšnost je tedy omezena pouze na množství děr a mezer v látce. Syntetické materiály, které jsou hustě tkané, nedýchají (jako igelit), zatím co hustá vlněná látka je stále výborně prodyšná.

  • bezpečnost

Merino vlna je ohnivzdorná - voda a protein dodávají vlně přírodní ohnivzdornost. Vlna hoří při daleko vyšších teplotách než syntetické materiály.

  • hřeje i vlhká, potlačuje zápach

Hřeje, i když je vlhká - dokáže pojmout vlhkost rovnající se až třetině své váhy, aniž by na dotyk působila mokrá. Její povrch je vodoodpudivý. Kapky tedy po něm dlouhou dobu stékají. Vlna má vynikající schopnost odvádět vlhkost od těla ještě ve skupenství páry. Žádný syntetický materiál neumí odvádět pot jako páru (musí počkat až pot zkapalní).

Bez živné půdy, jakou je kondenzovaná vlhkost vytvořená pocením, se nemůžou tvořit bakterie, které způsobují nepříjemný zápach.

  • tepelná izolace

Merino vlna funguje jako přírodní termostat - používá absorpční a vydávající proces, aby ohřála nebo ochladila lidské tělo. To je důvod, proč má miminko v merino vlně stále ideální teplotu - nepřehřívá se, ani mu není zima.

Hřeje - dokonale tepelně izoluje díky speciální struktuře složení vlákna.

Když je miminku horko, merino vlna chladí, protože je pórovitá a propustná. Absorbuje pot a zbavuje se ho odpařováním. Tak vytváří na pokožce příjemný chladivý pocit a miminko se nepřehřívá.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: