Čistič lahví Tierra Verde - pap. sáček 1 kg

Kód: TV07900
Český výrobek
Neohodnoceno
Značka: Tierra Verde
189 Kč / ks 76 Kč / 100 g
Momentálně nedostupné
Můžeme doručit do:
9.5.2023
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…

Vyčistí a dezinfikuje vaše lahve na vodu, smoothie nebo kojenecké lahvičky od usazenin minerálů, zbytků i zápachu

Detailní informace

Detailní popis produktu

Používání vlastní lahve na vodu a na pití vůbec se stalo už téměř standardem. U dětí už úplně. Občas je potřeba lahve dobře vyčistit, a to i když do nich lijeme pouze vodu. Pokud lahve používáme i na jiné tekutiny, čištění je potřeba častěji. A s důkladným čištěním lahví nám právě pomůže prášek od Tierra Verde.  Čistič lahví výborně odstraňuje biofilm a vápenaté usazeniny, které se tvoří uvnitř nádob na tekutiny. Pohlcuje pachy, rozpouští tuky a má dezinfekční účinek.

Schválen Státním zdravotním ústavem pro údržbu kojeneckých lahví.

  • Slouží k jednoduchému ručnímu mytí lahví od vody, mléka, šťáv/smoothies, čaje
  • Na skleněné, plastové nebo nerezové nádoby a lahve
  • Na dětské lahve na mléko

Mytí lahví na vodu:

  • Do lahve na vodu nasypeme 1 polévkovou lžíci prášku (cca 30 g), zalijeme teplou vodou, uzavřeme a důkladně protřepeme.
  • Poté lahev opatrně otevřeme a necháme roztok působit alespoň několik minut. Protože při chemické reakci vzniká značný tlak a hrozí vytrysknutí tekutiny, doporučujeme lahve čistit ve dřezu, umyvadle či vaně.
  • Po umytí nádoby vždy vypláchneme pitnou vodou.

 Mytí lahví od ovocných šťáv/smoothies: postupujeme stejně. V případě zaschlých usazenin na skle použijeme co nejteplejší vodu a necháme odmočit.

 Mytí lahví od mléka:  (nebo mléčného výrobku) nejdříve vypláchneme studenou vodou, abychom odstranili zbytky bílkovin, dále postupujeme stejně.

Hliníkové lahve na pití nejlépe vůbec nepoužíváme, a pokud ano, myjeme je pouze horkou vodou. Čistič lahví na hliníkové lahve nepoužívejte!!!  Mytí hliníkových lahví doporučujeme provádět pouze horkou vodou a gelem na nádobí. Hliník by v reakci na čisticí prášek oxidoval a šednul, stejně jako se to stává hliníkovému nádobí například v myčce.

Složení

> 30 % soda bikarbona, 15 - 30 % perkarbonát sodný, < 5 % kyselina citronová

Tierra verde obdržela mezinárodně uznávaný certifikát Ecogarantie, který zaručuje, že jejich produkty splňují přísné ekologické požadavky.

Vyrobeno v ČR

Minikurz ekoparní s Tierra Verde

Přednáška Alchymie ekopraní

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: