Puer – bělící prášek (vzorek 25 g)

Kód: TV04860
Český výrobek
Neohodnoceno
Značka: Tierra Verde
20 Kč / ks
Skladem (> 3 ks)
Můžeme doručit do:
23.6.2021

Puer je skvělý na bělení prádla, ať jde o zamaštěné utěrky nebo látkové pleny. A pozor, prádlo je po něm opravdu bílé, není to žádná kamufláž jako od optických zjasňovačů!

Detailní informace

Detailní popis produktu

Toto je vzorek na vyzkoušení - velké balení můžete objednat tady.

******

 

Puer neboli perkarbonát sodný je prací soda (uhličitan sodný) obohacená kyslíkem. Při aktivaci teplou vodou se uvolňuje kyslík a tvoří peroxid vodíku, který má bělicí (rozjasňuje zašlou bílou barvu, prevence šednutí prádla) a dezinfekční účinky. Puer se za velkého šumění a pěnění rozkládá na sodu, vodu a kyslík, takže je biologicky zcela odbouratelný a skvěle vychází i s čističkou vody nebo septikem. Tyto bílé kuličky vám usnadní praní i úklid. Jsou prostě jednoduše geniální a my na Látkovkách perkarbonát milujeme už roky a roky :-)

Aby Puer správně účinkoval, zalijte ho vodou o teplotě 40 °C a více. Ve studené vodě se prášek nerozpustí a nezaktivuje. POZOR! 

K čemu se používá

Praní
  • Praní bílého a světlého prádla v pračce: Přidejte 1-2 lžíce prášku do zásobníku spolu s pracím prostředkem.
  • Namáčení silně znečištěného prádla (bílého a stálobarevného): Rozpusťte 1-2 lžíce prášku v teplé vodě (cca na 10 litrů), prádlo nechte namočené nejlépe přes noc. Vhodné zejména na organické skvrny (pot, mastnota, víno, tráva, hlína, inkoust).
  • Puer i odmašťuje a dezinfikuje.

 

Úklid a čistění
  • Čistění WC: Do mísy nalejte konvici horké vody a vsypte 1-2 lžíce prášku Puer. Počkejte minimálně 10 minut, než se rozpustí, poté mísu omyjte WC štětkou. Pokud se ve vaší toaletě zabydlel vodní kámen, nechte prášek působit přes noc a pro zvýšení čisticího účinku přidejte půl hrnku teplého octa. Pokud se nepodaří odstranit déle střádané usazeniny, opakujte postup znovu, případně nasaďte mechanickou energii - gumovou rukavici a plastovou drátěnku :-)
  • Čistění odtoků dřezu, umývadel, van a sprch: Do odtoku nasypte 1-2 lžíce prášku Puer a zalijte hrnkem teplého octa. Ocet s práškem vytvoří pěnu a rozpustí mastné usazeniny. Nechte působit alespoň 15 minut a potom propláchněte teplou vodou.
  • Odstraňování plísní z lahviček a víček na pití: víčka nechte odmáčet v roztoku teplé vody a pueru, lahve vyčístíte tak, že do lahve nasypete lžíci Pueru a zalejete horkou vodou a necháte přes noc stát. Funguje i na čištění termosek.
  • Odstraňování připálenin z hrnců - do hrnce nalijte vodu po dně na dva palce vody, dejte na plotnu, nasypte podle míry katastrofy jednu až tři lžíce pueru a nechte vodu zahřát téměř k varu. Hlídejte, aby pěna nepřekypěla z hrnce ven! Funguje úplně zázračně (a že jsem toho s dětmi na plotně za ty roky spálila fakt hodně! Markéta, Látkovky.cz)
  • Desinfekce hraček: Pokud máte potřebu desinfikovat bezpečně plastové hračky (například pokud v rodině máte nákazu rotaviry, nebo jiné infekční onemocnění vyžadující přísnější hygienu okolí), můžete hračky namočit do roztoku teplé vody a PUERu v poměru polévková lžíce na litr horké vody.

 

 

Složení

100 % perkarbonát sodný (CAS 15630-89-4). Suroviny pro výrobu volí Tierra Verde tak, aby představovaly co nejmenší zátěž pro zdraví lidí i planety. Netestuje se na zvířatech. Tento výrobek neobsahuje chemické optické zjasňovače, enzymy, TAED ani chlórová bělidla.

Bezpečnost

Obsahuje: 30 % a více bělicí činidla na bázi kyslíku.

Nebezpečné látky: uhličitan disodný, směs s peroxidem vodíku.

NEBEZPEČÍ: Může zesílit požár; oxidant. Zdraví škodlivý při požití. Způsobuje vážné poškození očí. Je-li nutná lékařská pomoc, mějte po ruce obal nebo štítek výrobku. Uchovávejte mimo dosah dětí. Chraňte před teplem, horkými povrchy, jiskrami, otevřeným ohněm a jinými zdroji zapálení. Zákaz kouření. Proveďte preventivní opatření proti smíchání s hořlavými materiály. Používejte ochranné rukavice/ochranné brýle. PŘI

ZASAŽENÍ OČÍ: Několik minut opatrně vyplachujte vodou. Vyjměte kontaktní čočky, jsou-li nasazeny a pokud je lze vyjmout snadno. Pokračujte ve vyplachování. Okamžitě volejte TOXIKOLOGICKÉ INFORMAČNÍ STŘEDISKO (224 919 293; 224 915 402 - toto číslo doporučujeme mít uložené vždy v telefonu, protože s dětmi nevíte dne ani hodiny, kdy vám přijde vhod při spolknutém prášku od babičky, nebo při všetečné práci malých ruček s drogérií...). Skladujte na suchém místě při teplotách nepřesahujících 40 °C.

Likvidace: Nespotřebovaný výrobek odevzdejte ve sběrném místě pro zvláštní nebo nebezpečné odpady. Použitý obal po důkladném vyprázdnění/vypláchnutí odevzdejte do tříděného odpadu.

Vyrobeno v ČR.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: