E-shop je stále ještě v testovacím režimu - pokud vám něco nefunguje, prosím, dejte nám vědět! Díky moc!

CO DĚLÁ Z CHLAPCŮ MUŽE, Bret Stephenson

CDZCM
Neohodnoceno
  • 1 z 2

Pro rodiče, kteří mají doma "nesnesitelné" puberťáky.

Duhovní přechodové rituály v pubertě chlapců


  • (1 ks) Skladem
    Můžeme doručit do: 15.7.2020
399 Kč
Kategorie: Literatura
 

Kniha amerického transpersonálního psychologa se zabývá zásadním obratem v životě každého muže - a sice jeho přechodem z dětství do dospělosti.

 

Toto vývojové období je klíčové pro další rozvoj zdravého duševního růstu jako rané a pozdější dětství.

Součástí dospívání mladých mužů byly proto ve většině tradičních kultur různé přechodové rituály a iniciace.

 

Autor otevírá svou napínavou  knihu popisem situace městské rizikové mládeže v USA a zamýšlí se nad příčinami i formami vzdoru a nepřizpůsobivosti dospívajících chlapců. Ukazuje na spojitosti mezi absencí tradičních přechodových rituálů a rizikovým či delikventním jednáním mladistvých. Objasňuje, do jaké míry naše společnost sebe samu i své děti ochuzuje tím, že je připravuje o možnost ritualizovaného přechodu do dospělosti.

 

V dalších kapitolách pak autor rekonstruuje přechodové rituály a obřady mužské dospělosti tak, aby odpovídaly naší moderní době.

 

Stephenson se inspiruje různými domorodými tradicemi a snaží se tyto v dnešní (post)moderní společnosti chybějící rituály kompenzovat specifickými technikami, které kromě vyprávění příběhů a rozmanitých uměleckých technik zahrnují také například indiánskou saunu, hledání vize, různé způsoby modlitby, práce s živly a další.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.