Dárek k objednávce od 500 Kč :-)

Koupací kyblík Shantala bílý

Kód: PO63B
Neohodnoceno
Značka: Shantala
539 Kč / ks
Skladem (1 ks)
Můžeme doručit do:
21.10.2021

Kyblík na koupání od narození

Detailní informace

Detailní popis produktu

Neocenitelný pomocník při koupání miminka, plně nahradí vaničku. Ideální pomocník do malých prostor.

Rozdíl mezi normální kyblíkem a speciálním kyblíkem na koupání miminek je především ve tvaru dna - to je zaoblené, takže je to pohodlné a bezepčené jako pro mimi, tak pro toho, kdo koupe.

Malý prostor okolo dává miminku pocit klidu, který zná z maminčina bříška. Velký prostor jej naopak zneklidňuje. Kyblík má oblé dno a jeho stěny se jen pozvolna rozšiřují do stran. Množství vody je závislé na váze koupaného dítěte. Miminko v kyblíku nesedí, váha těla není na kyčlích, ale je volně rozprostřena.

Miminko do kyblíku vkládáte po nožičkách, nikoli po zádech, jako do vaničky - vyhnete se tak úlekovému reflexu (rozhození ručiček, u citlivých dětí i pláč). Novorozence po celou dobu koupání jistíte bezpečně svojí rukou,

Určen pro děti od narození do cca 3 let - vrchní hranice samozřejmě závisí na vás a dítěti.

U nás jsme ho používali na děti do 12-14 měsíců, pak se děti koupaly se svými sourozenci už ve vaně :-). Při narození třetirozené se v kyblíku chtěl koupal i šestileťák a taky to šlo . Markéta B.

Výhody:

  • miminko relaxuje v poloze pro něj příjemné a přirozené
  • celé tělíčko je pod vodou v optimální teplotě 35-37°C
  • miminko neprochládá - vyšší sloupec vody pomaleji chladne než při koupání v dětské vaničce (až 20 min).
  • díky kónickému tvaru kyblíku může být dítě pohodlně opřené, aniž by sklouzávalo pod hladinu
  • průhledný materiál umožňuje neustálou kontrolu ze všech stran
  • menší spotřeba vody
  • kbelík je malý, lehký a skladný
  • vhodné pro děti trpící častými kolikami

Naše osobní zkušenost:
My jsme kyblík používali do 9 -15 měsíců, jak u kterého miminka. Manipulace s kyblíkem je velmi snadná - oproti vaničce netaháte tolik vody (koupali jsme v obýváku, kde bylo víc místa a přebalovací pult - v maličké panelákové koupelně bylo koupání miminka skoro nemožné). Kyblík se také snadněji převáží než vanička - oceníte, pokud s miminkem často cestujete a koupání máte jako součást večerního ukládacího rituálu.

Při koupání dítěte se nemusíte ohýbat, můžete pohodlně sedět na zemi vedle miminka (oceníte, pokud vás bolí záda).

Ideální je, pokud vám při prvním koupání v kyblíku může asistovat někdo zkušený - okouknete tak techniku a nabudete větší jistotu.  Koupání v kyblíku bylo u nás pro všechny zúčastněné pohodové a velmi příjemné :-). Poprvé nám ho ukázala sestřička v porodnici ve Vrchlabí - a díky ní jsme si kyblík hned z porodnice objednávali domů. To, jak se v něm miminko uklidnilo, na nás udělalo velký dojem...

Kyblík by vám určitě neměl chybět, pokud koupete často sama a musíte přenášet koupací nádobu s vodou mimo koupelnu. Měli jsme možnost vyzkoušet různé kyblíky a Shantala nám vyhovuje nejvíce - máme spíše větší miminka a Shantala oproti např. Tummy Tub dostatečně prostorná.

 

Tip: U starších miminek, která se naučí radostně cákat, doporučujeme kolem kyblíku rozložit velký ručník. Vyhnete se pak nutnosti vytírat mokrotu.

Video z youtube - kyblík shantala koupání:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: