E-shop je stále ještě v testovacím režimu - pokud vám něco nefunguje, prosím, dejte nám vědět! Díky moc!

Látková plena PASTELKA BAMBUS nebělená uni - jednovelikostní

PLHDPB
Neohodnoceno
Jednovelikostní bambusová chobotka na patentky - novinka

  • (1 ks) Skladem
    Můžeme doručit do: 23.10.2020
410 Kč
Kategorie: na patentky
 

Nová plena Pastelka BAMBUS od českého výrobce - Haipa-Daipa -  je odpovědí na vaše četné dotazy na bambusové chobotové pleny.Tato plenka je stejného střihu, jako  bavlněné Pastelky od Haipa-Daipa. Je ji tedy možné posunováním chobotu velikostně přizpůsobit pro děťátko od narození až po nočník.

Tato plena je složena ze 3 vrstev materiálu- svrhcní a vnitřní vrstva ( obě přijdou při přeložení chobotu do kontakt s dětskou pokožkou ) jsou z jemného froté ve složení 60% bambus 40% biobavlna. Tento materiál je extra měkkoučky a extra savý. Ve chvilce odvede vlhkost do jádra pleny, které je z froté ve složení 90% bavlna 10% polyester. Toto bavlněné froté saje o trokšu pomaleji, ale zase o to více, je tedy ideálním "savým jádrem".

Vzhledem k jemnosti bambusového froté jsme se rozhodli pleny navhrnout tak, aby na ně nebylo nutné používat Snappi sponku. Sice na nich perfektně drží, ale může vytrhávat nitky a forté ničit. Proto jsme tuto plenu navrhli se zapínáním na plastové patentky- na chobotu pleny jsou 4, pro nastavení 4 různých délek chobotu pro různě velká miminka. Stejně tak patentky umožňují několikastupňovou regulace šířky v pase.

Přes plenu dávejte Svrchní nepromokavé kalhotky, které zabrání znečištění oděvu.

Proč používat látkové pleny
Kolik plen potřebuji?:
Ke každému přebalení miminka potřebujete látkovou plenu Pastelku a Svrchní nepromokavé kalhotky, které chrání oblečení miminka před znečištěním.

Nicmécně, potřebné množství jednotlivých plen a svrchních kalhotek záleží na mnoha okolnostech.

1. Látkových plen je třeba víc než Svrchních kalhotek.

Svrchní kalhotky se při používání daleko méně špiní, než vlastní plena. Pokud se tedy nestane, že by "něco" uniklo přímo do kalhotek, není třeba je po každém použití prát. Stačí je měnit až, když se Vám zdá, že to potřebují. I tak jsou - zejména kalhotky PUL - ušity z materiálu, který velice rychle schne a dají se proto snadno jen přeprat v ruce.

2. Kolik tedy čeho potřebuji Při volbě množství záleží hlavně na tom, jestli jste se rozhodli 100% látkovat, nebo jestli chcete látkování kombinovat s jednorázovými plenami, např. na noc.

Kombinování s jednorázovkami: V takovém případě doporučujeme pořídit si menší množství plen, protože dokoupit je můžete vždycky. Ideální se zdá cca 6 látkových plen, 1-2 svrchní kalhotky od velikosti a 1 sponku snappi. Je to dostatečné množství na jeden den, večer pleny vyperete a pokud by nedoschly, máte vždy v zásobě jednorázovku pro akutní případy.
100% látkování: Jelikož nebudete mít v zásobě jednorázovku pro akutní případy, je třeba mít větčší množství plen i svrchních kalhotek. Pokud máte sušičku doporučovali bychom cca 15 látkových plen, 2-3 svrchní kalhotky od velikosti a 2-3 sponky snappi. Pokud sušičku nemáte je lepší mít plen víc, tady doporučujeme alespoň 18 - 20 plen, 2-3 svrchní kalhotky od velikosti.
4. A co vkládací plenkové vložky? Obvykle zákazníkům doporučujeme, aby si plenkové vložky na začátek vůbec nepořizovali. Malá miminka čůrají tak malinko, že z počátku nejsou plenkové vložky třeba a až se "rozčůrá", můžete je vždy přikoupit v potřebném množství. Osobně jsem měla málo čůravé děti, plenkové vložky jsme nikdy nepoužívali a zbytečně nám pak jen ležely ve skříni.

Tvar a velikost:
Unikátní střih látkové pleny Haipa-daipa spočívá v tom, že její savé jádro není všité, ale vzniká přeložením pleny.
Posouváním prostřední části ("chobotu") také volíte velikost, která nejlépe vyhovuje Vašemu miminku, čímž plena "roste" spolu s ním.
Další výhodou nevšitého savého jádra je, že je možné skládat plenku Haipa-daipa jinak pro holčičky a jinak pro chlapečky, aby se dosáhlo maximální efektivnosti.
V místech, kde se plena dotýká zad a nožiček, je všita gumička, aby plenka dobře přiléhala a neprotékala.

Pastelka je obšita plochým švem, takže nedře do nožiček a na zadečku miminek i na větších dětech vypadá velmi malá.
Je vhodná pro děti od cca 3 do 15 kg, to znamená od narození po nočník.

Složení materiálu:
Plenka Haipa-daipa Pastelka je vyrobena z materiálu zpracovaného výhradně v České republice.
Složení 60% bambus, 40% BIO bavlna
Atestováno u SZÚ (Státní zdravotní ústav) pro děti od 0 let.


Praní a sušení:
Pleny je třeba před prvním použitím vyprat. Vlákno je z továrny navoskováno, svou maximální nasákavost získá až po několikerém vyprání.
Perte max. na 60°C.
Není třeba žehlit.

Sušení v sušičce je možné na nejnižší teplotu - při vyšších teplotách hrozí poničení gumiček a tím snížení funkčnosti plen
Doporučujeme 2x máchat kvůli dokonalému odstranění pracího prostředku.
Do druhého máchání přidejte 2-3 lžíce octa; zásadité prostředí může napomáhat vzniku opruzenin.
Nepoužívejte aviváž, snižuje nasákavost materiálu a miminko by na ni mohlo být alergické.
Jak skladovat použité pleny?
Upozornění:
Údaje o váze jsou pouze orientační.

Plena má srážlivost cca 5%.
Je nutné z nové pleny důkladně vyprat veškerý vosk (viz. Praní a sušení), jinak se může stát, že moč nebude absorbována, ale pouze po pleně steče do svrchních kalhotek, které pak mohou provlhnout.
Prostudujte si pečlivě "Jak skladovat použité pleny?" v sekci "Otázky". Špatným skladováním může dojít k poničení plen.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.