Velký výprodej skladu před stěhováním!

Puer – bělící prášek (pap. sáček 1 kg)

Kód: TV00010
Český výrobek
Neohodnoceno
Značka: Tierra Verde
185 Kč / ks
Momentálně nedostupné
Můžeme doručit do:
5.3.2024
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…

Puer je skvělý na bělení prádla, ať jde o zamaštěné utěrky nebo látkové pleny. A pozor, prádlo je po něm opravdu bílé, není to žádná kamufláž jako od optických zjasňovačů!

Detailní informace

Doprava zdarma od 1500 Kč

Stovky plen skladem

Detailní popis produktu

 

Puer neboli perkarbonát sodný je prací soda (uhličitan sodný) obohacená kyslíkem. Při aktivaci teplou vodou se uvolňuje kyslík a tvoří peroxid vodíku, který má bělicí (rozjasňuje zašlou bílou barvu, prevence šednutí prádla) a dezinfekční účinky. Puer se za velkého šumění a pěnění rozkládá na sodu, vodu a kyslík, takže je biologicky zcela odbouratelný a skvěle vychází i s čističkou vody nebo septikem. Tyto bílé kuličky vám usnadní praní i úklid. Jsou prostě jednoduše geniální a my na Látkovkách perkarbonát milujeme už roky a roky :-)

Aby Puer správně účinkoval, zalijte ho vodou o teplotě 40 °C a více. Ve studené vodě se prášek nerozpustí a nezaktivuje. POZOR! 

K čemu se používá

Praní
  • Praní bílého a světlého prádla v pračce: Přidejte 1-2 lžíce prášku do zásobníku spolu s pracím prostředkem.
  • Namáčení silně znečištěného prádla (bílého a stálobarevného): Rozpusťte 1-2 lžíce prášku v teplé vodě (cca na 10 litrů), prádlo nechte namočené nejlépe přes noc. Vhodné zejména na organické skvrny (pot, mastnota, víno, tráva, hlína, inkoust).
  • Puer i odmašťuje a dezinfikuje.

 

Úklid a čistění
  • Čistění WC: Do mísy nalejte konvici horké vody a vsypte 1-2 lžíce prášku Puer. Počkejte minimálně 10 minut, než se rozpustí, poté mísu omyjte WC štětkou. Pokud se ve vaší toaletě zabydlel vodní kámen, nechte prášek působit přes noc a pro zvýšení čisticího účinku přidejte půl hrnku teplého octa. Pokud se nepodaří odstranit déle střádané usazeniny, opakujte postup znovu, případně nasaďte mechanickou energii - gumovou rukavici a plastovou drátěnku :-)
  • Čistění odtoků dřezu, umývadel, van a sprch: Do odtoku nasypte 1-2 lžíce prášku Puer a zalijte hrnkem teplého octa. Ocet s práškem vytvoří pěnu a rozpustí mastné usazeniny. Nechte působit alespoň 15 minut a potom propláchněte teplou vodou.
  • Odstraňování plísní z lahviček a víček na pití: víčka nechte odmáčet v roztoku teplé vody a pueru, lahve vyčístíte tak, že do lahve nasypete lžíci Pueru a zalejete horkou vodou a necháte přes noc stát. Funguje i na čištění termosek.
  • Odstraňování připálenin z hrnců - do hrnce nalijte vodu po dně na dva palce vody, dejte na plotnu, nasypte podle míry katastrofy jednu až tři lžíce pueru a nechte vodu zahřát téměř k varu. Hlídejte, aby pěna nepřekypěla z hrnce ven! Funguje úplně zázračně (a že jsem toho s dětmi na plotně za ty roky spálila fakt hodně! Markéta, Látkovky.cz)
  • Desinfekce hraček: Pokud máte potřebu desinfikovat bezpečně plastové hračky (například pokud v rodině máte nákazu rotaviry, nebo jiné infekční onemocnění vyžadující přísnější hygienu okolí), můžete hračky namočit do roztoku teplé vody a PUERu v poměru polévková lžíce na litr horké vody.

 

 

Složení

100 % perkarbonát sodný (CAS 15630-89-4). Suroviny pro výrobu volí Tierra Verde tak, aby představovaly co nejmenší zátěž pro zdraví lidí i planety. Netestuje se na zvířatech. Tento výrobek neobsahuje chemické optické zjasňovače, enzymy, TAED ani chlórová bělidla.

Bezpečnost

Obsahuje: 30 % a více bělicí činidla na bázi kyslíku.

Nebezpečné látky: uhličitan disodný, směs s peroxidem vodíku.

NEBEZPEČÍ: Může zesílit požár; oxidant. Zdraví škodlivý při požití. Způsobuje vážné poškození očí. Je-li nutná lékařská pomoc, mějte po ruce obal nebo štítek výrobku. Uchovávejte mimo dosah dětí. Chraňte před teplem, horkými povrchy, jiskrami, otevřeným ohněm a jinými zdroji zapálení. Zákaz kouření. Proveďte preventivní opatření proti smíchání s hořlavými materiály. Používejte ochranné rukavice/ochranné brýle. PŘI

ZASAŽENÍ OČÍ: Několik minut opatrně vyplachujte vodou. Vyjměte kontaktní čočky, jsou-li nasazeny a pokud je lze vyjmout snadno. Pokračujte ve vyplachování. Okamžitě volejte TOXIKOLOGICKÉ INFORMAČNÍ STŘEDISKO (224 919 293; 224 915 402 - toto číslo doporučujeme mít uložené vždy v telefonu, protože s dětmi nevíte dne ani hodiny, kdy vám přijde vhod při spolknutém prášku od babičky, nebo při všetečné práci malých ruček s drogérií...). Skladujte na suchém místě při teplotách nepřesahujících 40 °C.

Likvidace: Nespotřebovaný výrobek odevzdejte ve sběrném místě pro zvláštní nebo nebezpečné odpady. Použitý obal po důkladném vyprázdnění/vypláchnutí odevzdejte do tříděného odpadu.

Vyrobeno v ČR.

Minikurz ekoparní s Tierra Verde

Přednáška Alchymie ekopraní

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: