Velký výprodej skladu před stěhováním!

Prací prášek z mýdlových ořechů na bílé prádlo a látkové pleny, 850 g

Kód: TV10400
Český výrobek
Neohodnoceno
Značka: Tierra Verde
199 Kč / ks 23 Kč / 100 g
Momentálně nedostupné
Můžeme doručit do:
5.3.2024
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…

Prostředek na bílý a stálobarevný textil s bělicím účinkem a antimikrobiální přísadou.

Detailní informace

Doprava zdarma od 1500 Kč

Stovky plen skladem

Detailní popis produktu

Po vlastním testování zařazujeme do nabídky pro vás i tento český prací prášek vhodný pro látkové plenky. Čistě z preventivního hlediska doporučujeme pleny nepoužívat na mikrofroté vkládačky a pleny a u plenek s flísem upozorňujeme na riziko zanešení (pokud jich máte ve výbavě většinu, zvažte spíš prací prášek Potion). Prášek je ideální na plenky z přírodních vláken. 

 

Prací prášek na bílé prádlo je díky nové, vylepšené receptuře šetrnější k přírodě a může se pochlubit lepším účinkem při použití mnohem menšího množství. Prací sílu produktu podporuje prášek z namletých mýdlových ořechů, který nahradil extrakt ze stejné suroviny. Místo dřívějších 50 g nyní na jednu prací dávku stačí 15 g prášku. Produkt také nově obsahuje jedlou sodu, která přirozeně pohlcuje nežádoucí pachy. Zároveň zůstává neparfémovaný a můžete ho doplnit libovolnou silicí, která textil i pračku příjemně provoní.

Prášek není vhodný na flísové materiály, protože může snižovat jejich savost.

Přípravek je dobře tolerován i pokožkou dětí do 3 let. To víme nejen z vlastních zkušeností a ohlasů od našich zákazníků, ale získali jsme i razítko, že byl testován na kožní snášenlivost a je vhodný na praní prádla pro nejmenší děti. Testování proběhlo na lidech :-)

 

Na co je prášek vhodný?
 • na bílé a stálobarevné textilie z přírodních vláken i směsných tkanin
 • dětské oblečení
 • látkové pleny (kromě flísových)
 • ložní prádlo
 • pro praní při teplotách od 40˚C v pračce i v ruce

 

Jak používat prací prášek Tierra verde:
 • 15 g prášku (1 polévková lžíce) na prací cyklus, pro 4-5 kg prádla. Pokud to materiál umožňuje, pereme nejméně na 40 ºC (pro snazší rozpouštění např. potu a mastnoty). Pozor, pokud máte větší pračku, adekvátně přizpůsobte množství pracího prášku!
 • Při tvrdé vodě: Použijeme změkčovač vody, případně přímo sodu na praní nebo dávku prášku zvýšíme až na dvojnásobek, tvrdost vody lze určit pomocí testovacího pásku.

 • Skvrny: Před praním ošetříme Žlučovým mýdlem nebo Olivovým mýdlem s citronovým extraktem (veganská varianta).

 • Při silném znečištění: Dávku prášku zvýšíme až na dvojnásobek nebo prádlo necháme před praním odmočit - rozpustíme 1 až 2 lžíce prášku PUER v teplé vodě, namáčíme nejlépe přes noc. Nenechávejte přes noc namáčet PUL - svrchní kalhotky či AIO plenky! Ty nechte v roztoku maximálně hodinu. Předejdete riziku poškození PUL.

 • Na máchání: Přidáme máchadlo prádla - neutralizuje pH máchací lázně a vypláchne zbytky nečistot a pracích prostředků, které mohou dráždit pokožku (buď kupované, nebo si ho vyrobíme doma - roztok kyseliny citronové a převařené vody v poměru 1 litr vody - 150-300 g kyseliny citrovné dle tvrdosti vaší vody. Čím tvrdší voda, tím víc kyseliny citronové.)

 

Složení:

> 30 % uhličitan sodný, 5-15 % perkarbonát sodný, 5-15 % silikát, 5-15 % hydrogenuhličitan sodný (soda bicarbona), citronan sodný; < 5 % prášek z mýdlových ořechů v biokvalitě a prášek z olivového mýdla (mýdlo z olivového oleje, chlorid sodný).

Bezpečnost:
 • Obsahuje: uhličitan sodný, perkarbonát sodný, silikát. VAROVÁNÍ. Způsobuje vážné podráždění očí. Uchovávejte mimo dosah dětí. Nevdechujte prach. Používejte ochranné rukavice, ochranné brýle.
 • PŘI POŽITÍ: Vypláchněte ústa. NEVYVOLÁVEJTE zvracení.
 • PŘI STYKU S KŮŽÍ (nebo s vlasy): Veškeré kontaminované části oděvu okamžitě svlékněte. Opláchněte kůži vodou nebo osprchujte.
 • PŘI ZASAŽENÍ OČÍ: Několik minut opatrně vyplachujte vodou. Vyjměte kontaktní čočky, jsou-li nasazeny a pokud je lze vyjmout snadno. Pokračujte ve vyplachování. Přetrvává-li podráždění očí: Vyhledejte lékařskou pomoc/ošetření.
 • Odstraňte obsah/obal předáním oprávněné osobě k nakládání s odpady nebo vrácením dodavateli.
 • Likvidace: Nespotřebovaný výrobek odevzdejte ve sběrném místě pro zvláštní nebo nebezpečné odpady. Použitý obal po důkladném vyprázdnění/vypláchnutí odevzdejte do tříděného odpadu.

 

Vyrobeno v ČR.

 

Minikurz ekoparní s Tierra Verde

Přednáška Alchymie ekopraní

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: